Korzenno-Skrzydlaty Krąg Kobiet

korzenny-krag

20 LISTOPADA 2016  GODZ.18.00-20.00

TWÓRCZO – CIELESNO – TANECZNO – DŹWIĘKOWO – BĘBNIĄCO – PLEMIENNY powrót do kobiecej mocy!

ZEW:
Spotkajmy się! Ramię w ramię, brzuch w brzuch, stopa w stopę, emocja w emocję, odczucie w odczucie.

Spotkajmy się My – kobiety. Dokładnie takie jakie jesteśmy – niskie lub wysokie, w okularach lub bez, sarkastyczne lub przymilne, usportowione lub artystki, dziwne lub zwyczajne, księżniczki i wiedźmy.

Spotkajmy się bez relacji typu uczeń – mistrz. Bez produkowania niepotrzebnych słów.

SPOTKANIE:
Nie spotykaj się ze mną czy z Krysią – możemy się umówić na kawę „po”. Spotkaj się z kobiecą mocą, ze swoim ciałem, ze swoim głosem, ze swoją twórczością, ze swoja tęsknotą, ze swoją radością, ze swoim brzuchem i piersiami, ze swoim wewnętrznym pragnieniem by być wolną. Potowarzyszmy Ci w tym spotkaniu. Będziemy przy Tobie obecne – prosząc, żebyś Ty była obecna dla nas. Zobaczmy i usłyszmy się jako kolejne wcielenia kobiety – TEJ, KTÓRA WIE.

SENS:
Korzenie i skrzydła
Kim jest ona we mnie?
Kim jestem?

A co Wy tak właściwie tam robicie?

Jak to co? Po przywitaniu (część prowadzona przez „głowę”) poddajemy się bębnom, spontanicznie tańczymy, wydajemy śpiewne lub fałszujące (jedne z drugimi świetnie się zgrywają) odgłosy, poruszamy ciałem, kreślimy barwami, doświadczamy obecności innych. Zanurzamy się w kobiecych chichotach i kobiecych wzruszeniach, zapuszczając korzenie i wznosząc skrzydła. Wspólnie – w plemieniu.

Zasady:
1. Spotkanie jest ubogie w intelektualne opracowania, interpretacje i wymiany słowne.
2. Jesteś tą, której potrzebujemy do doświadczania mocy.
3. Jesteś „właściwa” (jakkolwiek to rozumiesz) taka jaka jesteś – i ja też taka jestem, i ona też jest.
4. Jesteś za siebie odpowiedzialna.
5. Testujesz czy ktoś lub coś może Cię zainspirować i bierzesz tyle, ile masz ochotę wziąć.
6. Doświadczasz możliwości bycia inspiracją, ale dajesz tylko tyle, ile ktoś ma ochotę wziąć.

KIEDY:
20.11 w godz. 18.00 – 20.00

GDZIE:
Studio Zwierzyniec, ul. Kraszewskiego 15/3, Kraków

ZAPISY:
anna@wyspasensu.pl

POTRZEBNE:
– Weź jakiś instrument np. do plastikowej butelki nasyp pół garści żwiru/kamieni lub odszukaj dwa patyki dopasowane do uderzania jeden o drugi.
– Załóż na siebie długą luźną spódnicę/suknię lub to, czego nie masz okazji nosić na codzień.
– Jeśli masz ochotę i możliwość – podziel się kawałkiem ciasta, owocem, warzywem, orzechami, sałatką lub makaronem…

OPŁATY:
25 PLN / os

INSPIRACJA:
„Dzika Kobieta należy do ciebie. Dzika Kobieta jest twoja, bo należy do wszystkich kobiet. By ją odnaleźć, kobiety potrzebują powrócić do instynktów, do swej najgłębszej wiedzy. Więc wyruszajmy w podróż i sięgajmy pamięcią wstecz, do naszej pierwotnej duszy. ¦śpiewajmy, by jej kości obrosły ciałem. Zrzućmy wszystkie fałszywe okrycia, któreśmy otrzymały. Załóżmy autentyczny płaszcz naszych potężnych instynktów i wiedzy. Przeniknijmy obszary psychiki, które kiedyś do nas należały. Rozwińmy bandaże, przygotujmy lekarstwa. Powróćmy, dzikie i wyzwolone, ze skowytem, śmiechem i śpiewem, do Tej Jedynej, która nas kocha”.
Clarissa Pinkola-Estes, „Biegnąca z wilkami”.

INICJATORKI:
Anna Ostafil – Absolwentka Wiedzy o Teatrze UJ, Zarządzania Kulturą UJ i pedagogiki społecznej UP; absolwentka Akademii Terapii Ekspresyjnych i Technik Relaksacyjnych oraz asystentka na Akademii Tańca Terapeutycznego dra Mateusza Wiszniewskiego. Instruktor tańca kreatywnego (Creative Dance) dla dzieci i dorosłych; ukończyła kursy Ruchu Rozwijającego W. Sherborne, Rytmów Rozwojowych wg Kestenberg, II stopień Kinezjologii Edukacyjnej oraz roczny kurs arteterapii. Odbyła Staż Tantryczny 2014/2015 u Zosi i Dawida Rzepeckich. Pasjonatka rozwoju osobistego, terapii tańcem i pracy z ciałem, na co dzień współpracuje z centrami kultury w regionie. Uwielbia duchowe pieśni, mandale i grę na bębnach. W wolnym czasie dzierga łapacze snów.

Karolina Komarnicka – Absolwentka Psychologii Stosowanej UJ. Ukończyła Akademię Terapii Ekspresyjnych i Relaksacyjnych dra Wiszniewskiego, pełnowymiarowy 8tygodniowy kurs Mindfulness, ericksonowską szkołę coachów „The Art and Science of Coaching” oraz szkolenie zawodowe Racjonalna Terapia Zachowań (Norman Benett Group). Na co dzień zajmuje się wspieraniem rozwoju pracowników międzynarodowej firmy produkcyjnej, gdzie jako specjalista HR odpowiada za programy zarządzania talentami, rozwój kadry kierowniczej, program Mindfulness oraz coaching wewnętrzny. Poza pracą w korporacji jest zaangażowana we własną działalność coachingową oraz prowadzenie warsztatów pracy z ciałem. Zafascynowana „uważnością”, ruchem autentycznym oraz metodami wspierania rozwoju angażującymi konie. Nauczyciel Mindfulness w trakcie kształcenia (IMA, Niemcy).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s