Katarzyna Fizia

.

katarzyna-fizia

.

5 EMOCJI, 5 PRZEMIAN ORAZ 5 NARZĄDÓW – 5 spotkań practicum i 5 wykładów dietetyki wg TCM

.

mgr Katarzyna Fizia
dietetyk TCM, diet coach, weganka zakochana w gotowaniu i naturze

Terapią żywieniową, psychodietetyką oraz diet coachingiem zajmuje się zawodowo już od ponad 7 lat, dietetyką TCM od 2010 roku. Z wielką pasją prowadzi warsztaty kulinarne, szkolenia oraz wykłady stacjonarne i wyjazdowe o tematyce żywieniowej zarówno z dietetyki zachodniej jak i TCM dla specjalistów, pasjonatów, dzieci oraz rodziców, a także w placówkach publicznych i firmach. Specjalistka z zakresu leczenia dietetycznego schorzeń, nadwagi i otyłości. Zajmuje się również pacjentami na diecie wegetariańskiej i wegańskiej, sportowcami oraz kobietami ciężarnymi i karmiącymi. Przyjmuje także dzieci. W czasie wizyty dokonuje na podstawie szczegółowego wywiadu, wyników badań, oględzin ciała oraz diagnozy z języka analizy stanu zdrowia pacjenta, bez pominięcia jego stanu psycho-fizycznego.
„… z czasem odkryłam leczniczą moc kulinarnych ziół po czym całkowicie zatonęłam w energii gotowania wg 5 elementów oraz dostosowywania potraw, metod ich gotowania i doprawiania do stanu energetycznego organizmu. Obserwując naturę, ziemię i pory roku oraz zmiany jakie w nich zachodzą, a także swoje własne ciało i umysł odkrywam wciąż nie poznaną jeszcze do końca olbrzymią wiedzę dotyczącą pokarmu i jego energii. W swojej pracy łączę dietetykę zachodnią z dietetyką TCM diagnozując pacjentów za pomocą wywiadu, oględzin ciała oraz diagnozy z języka i pulsu. Pacjenci, których spotykam na swojej drodze, ciężko chorzy jak i zupełnie zdrowi korzystają z porad dietetycznych chcąc przywrócić równowagę w swoim ciele oraz umyśle. To piękne uczucie kiedy mogę pomóc osobom z wieloletnimi problemami zdrowotnymi wprowadzając do ich diety nowe potrawy oparte o właściwe dla nich produkty. Pracując z pacjentami korzystam z technik tradycyjnej medycyny chińskiej, dietetyki zachodniej oraz z nowoczesnego diet coachingu i elementów psychodietetyki. Do diety wprowadzam zioła kulinarne wzmacniające terapię żywieniową oraz w razie potrzeby indywidualne receptury. Uczę pacjentów podstawowych chińskich ćwiczeń oddechowych, a także wykonuję starochiński masaż Gua-Sha poruszający zastoje i przyspieszający proces leczenia oraz akupunkturę wspomagającą i Ping Shen.”

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Kierunek Dietetyka ukończyła broniąc pracę magisterską na ocenę bardzo dobrą. Aby kontynuować rozwój naukowy rozpoczęła w 2011 roku studia doktoranckie na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. W swojej pracy doktorskiej porusza kwestie dotyczące żywienia klinicznego oraz stanu niedożywienia pacjentów hospitalizowanych.

Uczestniczka licznych międzynarodowych i krajowych konferencji, autorka publikacji naukowych związanych z tematyką żywienia oraz dietetyką TCM, ciągle podnosi swoje kwalifikacje. Członek Polskiego Towarzystwa Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, Polskiego Towarzystwa Dietetyki, Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków, Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego i Dojelitowego (POLSPEN).
.
Dietetyki Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (TCM), ziołolecznictwa i akupunktury uczyła się i nadal doskonali swoje kwalifikacje w Instytucie Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia w Krakowie, Instytucie Avicenny oraz TOMO. Uczestniczka superwizji Donalda B. Halfkennego Lic. Ac. (Ling Shu Institute, Niemcy). Brała udział w wielu specjalistycznych kursach i seminariach m.in.: Ping Shen – Specjalna chińska technika terapeutyczna, Moksa i bańki w praktyce klinicznej, Cztery filary przeznaczenia – diagram urodzeniowy, Gua-Sha – Klasyczna chińska technika terapeutyczna, Praktyczna terapia przez odżywianie, Fizjologia narządów Pustych i Pełnych Zang-Fu, Wielkie systemy medyczne wschodu, Diagnostyka różnicowa dietetyki medycyny chińskiej, Dietetyka tradycyjnej medycyny chińskiej – profilaktyka zdrowia i inne. W 2017 roku planuje odbyć staż w Chinach.

.

.

Katarzyna-Fizia-obraz

Gdy nie pomaga całodzienne gotowanie, gdy nie pomaga taniec… tylko pędzel pomoże..

..

www.medycynachinska.org

.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s