Monika Kwik

.

…Doświadczenia przychodzą i odchodzą, emocje i myśli przychodzą i odchodzą… wszystkie dźwięki i wizje, przychodzą I odchodzą. Po prostu odpuść. Nie podążaj za zadnym z nich, po prostu pozostań świadomym wszystkich zmian, pozostań w tej świadomości. I bądź spokojny, zrelaksowany.

.

JOGA W ZWIERZYŃCU – regularne zajęcia dla każdego – poranne wtorki i wieczorne czwartki

JOGA DLA SENIORÓW – poranne czwartkowe zajęcia z prozdrowotnej jogi w Zwierzyńcu

.

Mandala-Studio Zwierzyniec-Joga-Monika Kwik-1-vert

Monika Kwik, Yogini Chinmayiobecnie pracuje nad doktoratem na temat jogi oraz socjologii transpersonalnej. Pod kierunkiem najwyższych mistrzów Indii zgłębia duchowe tajniki jogi. Absolwentka studiów socjologicznych w Krakowie, cały czas związana z duchem filozofii i psychologii Wschodu, uwieńczyła swój dyplom magisterski pracą  „Transformacja świadomości w New Age” pisaną pod kierunkiem  dr hab. prof. nadzw. Zbigniewa Paska, znanego specjalisty od mądrości Wschodu. Przed wyjazdem do Indii ukończyła kurs nauczycielski Jogi Kundalini w Londynie a duchowe predyspozycje odziedziczyła prawem karmy, co wyraźnie było zauważalne w jej dzieciństwie i młodości.

.

Zdecydowałam się wyjechać do Indii by poszukiwać nauczyciela starej tradycji ścieżki jogi kundalini. Krótko po przyjeździe do Varanasi przeznaczenie poprowadziło mnie do mojego GuruJi Aruna Kumara Sharmy, który przez ostatnie lata swojego życia prowadził mnie w ścieżce sadhany Kundalini yogi i tantry wtajemniczając w starą tradycje ścieżki duchowej, której poświęciłam swoje życie. Poprzez inicjacje i różnego rodzaju praktyki otworzył się dla mnie nowy wymiar duchowy związany z jogą.

.

Shiva_01_by_purpleorb-horz-kundalini joga-studio zwierzyniec-monika kwik

 

To jest jak proces świadomej obserwacji powstających, pojawiających się uczuć I doznań I akceptowania ich, w ten sposób integrujemy je ze świadomością, gdzie nie ma podziału, nie ma przywiązania, ani oderwania.

Istnieje świadomość – uważność w stanie neutralności bez żadnych koncepcji , idei, kiedy umysł jest czysty, nie ma ego, nie ma ma mayi (iluzji) jest tylko świadomość istnienia wszystkiego w jednym momencie, w jednym miejscu przez wszystkie czas I miejsca, teraz,,, tylko teraz,,, prawda !

 

Tylko obserwacja procesu z wdzięcznością ze dochodzi do eliminacji tego wszystkiego z naszego systemu. I w procesie akceptacji odpuszczanie, ponieważ to co przychodzi, odchodzi. Nic w tej rzeczywistości nie jest stale, możemy jedynie obserwować przepływ energii ( shakti ) , która

zmienia się ciągle z jednej form w inna, ze zmysłów w emocje, do umysłu ciągle zmienia się. I zmienia, doświadczenia przychodzą. I odchodzą, emocje. I myśli przychodzą. I odchodzą… wszystkie dzwięki. I wizje,,, przychodzą I odchodzą. Po prostu odpuść. Nie podążaj za zadnym z nich, po prostu pozostań świadomym wszystkich zmian, pozostań w tej świadomości. I bądź spokojny, zrelaksowany. Ulegać samskarom, reagując na nie, ocenianie ich, czy ich supresja – żadne z tych podejść nie jest pomocne. Kundalini spali, zlikwiduje te tendencje w naszym system, w miedzy czasie my możemy kooperować po prostu obserwując je.

.

www.monikakwik.wix.com/yogchinmayi

.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s