… a przed obrazem był oddech . dźwięk . i ruch .

ZOBACZ OBRAZY OBRAZU

 

Cisza. Puste pomieszczenie. Powstała myśl.

Myśl wywołała spotkanie. Ludzi, ciał, głosów, oddechów. Wymiana, transformacja. Z zewnątrz do wewnątrz. Z wnętrza na zewnątrz.

.

„Szkic” obrazu powstał poprzez pracę z ciałem i głosem Pauli Pauliny Holskiej i Joanny Kisielewskiej. Akryle jak kolorowe pająki zawisły na ścianie. Brzemienny chaos. Dzień pierwszy.

Obraz malowałam 3 dni. Kolory, kształty, ich taniec, walka, rozmowa. Dotyk moich palców, faktury dłoni, miąższości gąbki, suchości włosia, soczystości farby. Słuchanie intuicji i obrazów zapisanych w pamięci ciała. Proces był ciągłą przemianą, wiele zniknęło, by mogło powstać nowe…

Szukanie harmonii w dynamice, spokoju w eksplozji. Spirale, linie faliste, linie proste, plamy barw jak kwiaty w mitycznym ogrodzie. Obraz jest pełen historii. Jest w nim wiele miejsc. Wiele osób. Wiele kształtów. Wiele pieśni. Są w nim kruche szczegóły i głębokie krajobrazy. Jest Twoje i moje spojrzenie. Jest Twoje tu i teraz. Każdego dnia inne.

 

Powstał obraz.

Powstało studio. Miejsce gdzie spotyka się barwa z bielą. Ruch z bezruchem. Dźwięk z ciszą.

 

Dzielnica Zwierzyniec. Studio Zwierzyniec.

.

      .      ŚCIANA EKSPRESYJNA          .       ŚCIANA BIAŁA (tabula rasa)     .

Obraz. Ekspresyjna ściana patrzy pieśnią na ścianę białą. Biała ściana patrzy na ścianę ekspresyjną. Jakie są ich pieśni. Gdzie się spotykają? Jaka ich rozmowa?

 

Gdzie ja jestem, stojąc tam, pomiędzy?

 

Obraz można pić oczyma. Można go słuchać. Można z nim pracować. Można ignorować. Obraz był początkiem i sugestią, by miejsce to było przestrzenią RÓŻNORODNYCH, DOPEŁNIAJĄCYCH SIĘ DZIAŁAŃ. RÓŻNORODNYCH LUDZI. SPOTKAŃ.

 

Jaki jest kolor koloru? Jaka jest barwa ciszy?

[Autor artykułu: Paulina Paula Holska]

Wymiary całego obrazu: 233 x 413 cm. Aby zobaczyć i dotknąć tę całość – przyjdź : ) .

.

.

.