pawilon chiński

Miejsce utkane siłą moich marzeń i pasji. Kaligrafia chińska, ogrody chińskie, biel kamiennych skał, kształty kwiatu śliwy, pękająca kra lodowa, tafla spokojnego morza, step pokryty śniegiem…

„Pawilon” stworzyłam z myślą o pustej przestrzeni, o architekturze ścian dającej poczucie „tu jest dużo miejsca”. By poczuć się jak w ogrodzie chińskim. By wejść do innego świata, gdzie jest oddech i dużo światła. Słonecznego, i tego wewnętrznego.

.

Tworzenie tego miejsca jest drogą… Utkaną ze spotkań i ludzi, często tych, którzy nigdy tu nie byli… Jest stopniowym zbliżaniem się do idei, ideału, do wizji, która dojrzewa. Gdy dojrzeje: pawilon stanie otworem dla każdego : )

.

Zobacz wnętrze!

pajęczyna .

z kroplami zamarzniętej rosy .

perłowy          naszyjnik .

złota iskra w oku .

igiełka    odblask   promyk .

. jestem złotą

.

pajęczycą.

.

Historia miejsca zaczęła się około 2009 roku. Zaprojektowałam, rozpracowałam, spędziłam dnie i noce, sam na sam ze ścianami, i z robotnikami… Krok po kroku. Z cierpliwą determinacją. Pracując pomiędzy moimi treningami kung fu i qigongu, wyjazdami do Chin, i wszystkimi  zawiłymi ścieżkami życiowymi, które zaprowadziły mnie w różne krańce Świata, Europy, i mnie samej ; )

Miejsce rosło i zmieniało się wraz ze mną…. Powstała inspirująca harmonijna przestrzeń, komponująca w jedną całość elementy z różnych światów, miejsc i czasów. Oraz tzw. „coś z niczego”. Obecnie potencjał i idea pustego pawilonu czeka z urzeczywistnieniem, aż odnajdę swoje „gniazdo” i przeniosę tam swoje „centrum dowodzenia”.

Przy okazji moich autorskich warsztatów, otwieram tę przestrzeń, by zdegustować herbatę, zioła chińskie, pooglądać kaligrafie chińskie i książki z różnych zakamarków Azji, lub też muszle i kamyki z wysp i mitycznych a rzeczywistych krain.

.

Paula Paulina Holska-Studio Zwierzyniec-Pawilon Chinski-Krakow-kamienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s