Tomasz Fołtyn

.

PRÓBY PRÓBY PRÓBY PRÓBUJE PRÓBUJE SIĘ W ZWIERZYŃCU ; )

kadry ze slowenii-tomasz foltyn2-vert

.

Niezależny performer, mover, improwizujący twórca, antropolog kultury.

Absolwent szkoły Shahara Dor „Artness – Home and School for Movement and its Performance” w Izraelu oraz Performers House w Danii.

Zajmuje się improwizacją taneczną i działaniami performatywnymi.

 

Napisał pracę magisterską „Kontakt improwizacja jako język ciała. Nieklasyczne studium z antropologii tańca” (Instytut Antropologii Kulturowej i Etnologii UJ). Studiował kontakt improwizację za granicą (Nancy Stark Smith, Adrian Russi, Angela Doniy, Yaniv Mintzer, Scott Wells). Od 2008 pracuje z teatrem Kud Ljud na Słowenii. „Electric Invasion” oraz „Streetwalker – open air ready made galery” pokazywane były na festiwalach w Korei Południowej, Francji, Danii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Słowenii, Austrii. W 2011 wyjechał na stypendium przyznane przez Instytut Muzyki i Tańca do San Francisco, by studiować pod okiem Anny Halprin anatomię i filozofię tańca, performans i improwizację.

W 2011 roku w San Francisco wyreżyserował pełnometrażowy taneczny film dokumentalny „Tenderline” wraz z argentyńskim artystą Jadą Sirkinem. Współpracuje z Iwoną Olszowską i Piotrem Skalskim w Krakowie przy projekcie „Obszar tańca” w Teatrze Barakah. Występował na Festiwalu Kroki i Festiwalu Spacer w Krakowie w 2014. Obecnie pracuje w Teatrze Tańca i Ruchu Rozbark w Bytomiu nad spektaklem „Legendy” (choreografia Kaya Kołodziejczyk).

Poszukując swojej ścieżki twórczej, czerpie z wielu technik ruchowych i tanecznych: świadomość ciała, body mind centering, medytacja, anatomia i filozofia tańca.

tomek FOŁTYN bliziaki-horz.

ZAPRASZAMY DO PRÓBOWANIA W ZWIERZYŃCU ; )

.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s